Haber & Duyurular

BİNTSO Dubai’ye iş gezisi düzenledi

  • 04.03.2019
  • bintso

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) tarafından düzenlenen Dubai gezisine katılan işadamları Bingöl’e döndü.

 

BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, yaptığı açıklamada, 18 kişilik ticaret heyetinin 17-21 Şubat tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticaret ve ekonomisi en gelişmiş olan kenti Dubai'de iş görüşmeleri ve fuar ziyaretlerinde bulunduğunu belirtti.

Ayas, geziye katılan işadamlarının Dubai'nin önemli yerlerini gezip gördüklerini de ifade ederek, "Bingöllü işadamlarımız, Fuar ziyareti ve ikili iş görüşmelerinde gıda pazarıyla ilgili bilgi edindiler. Dubai’nin büyük bir Pazar olduğunu ifade eden üyelerimiz Bingöl’den götürdükleri ürünleri orada tanıtma fırsatı buldular"

 

BİNTSO'nun yaptığı programlarla iş dünyasına yeni bir ufuk açtığını kaydeden Ayas, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dubai ticaret gezisi de bunlardan birisidir. 4 gün süren program kapsamında, iş adamlarımızın kendi sektörleriyle alakalı firmalarla görüşerek ticari, kültürel ve sosyal blokların kurulmasını, ticari anlaşmalarla yeni tüketici pazarlarının açılmasını, ekonominin lokomotifi olarak görülen ihracat ve ithalat alanındaki yeniliklere yeni fırsatlar ve olanaklar oluşturabilmeyi hedefleyen olumlu bir gezi oldu. İş adamlarımızın olumlu düşünceleri karşısında oda olarak böyle gezilerin çok faydalı olduğunu gözlemledik. Oda olarak organize ettiğimiz Almanya ve İtalya iş gezilerine başvurularımız devam ediyor.”

BİNTSO Dubai’ye iş gezisi düzenledi
BİNTSO Dubai’ye iş gezisi düzenledi
BİNTSO Dubai’ye iş gezisi düzenledi
BİNTSO Dubai’ye iş gezisi düzenledi
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017
Whatsapp ile İletişime Geç
Telegram ile İletişime Geç
Bip ile İletişime Geç