Haber & Duyurular

Ekonomi Bakanlığı heyeti Bingöl’e geliyor

  • 03.05.2018
  • bintso

Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ve uygulamalarına ilişkin güncel düzenlemelerin yerinde anlatılmasını ve ihracatçı firmaları ilgilendirecek başlıklarda etkin bilgilendirme yapılmasını teminen yerinde firma ziyaretleri gerçekleştirilmek üzere heyet Bingöl’e geliyor.

 

BİNTSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, “Anılan ziyaretlerde firmalarımıza; ihracatta devlet destekleri ve uygulamaları, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri, telafi edici vergi uygulamalarındaki son durum, yatırım teşvikleri, serbest bölgeler, yurt dışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik uygulamalar, Ekonomi Bakanlığınca yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri hakkında bilgilendirmeler yapılmakta, firmalarımızın sorunları dinlenmekte ve birebir istişareler gerçekleştirilmektedir.

Ekonomi Bakanlığı tarafından 2017 yılı Nisan ayından bugüne kadar 70 il, 13 ilçede 2.010 firma ziyaret edilmiş olup, anılan görüşmeler Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları başkanlığında, Genel Müdürler ve Bakanlık uzmanlarından oluşan heyetler tarafından yapılmıştır.

Bu defa, Ekonomi Bakanlığı tarafından 4-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü DİLEMRE başkanlığında, 1 Genel Müdür ve 22 kişiden oluşan, 4 gruptan müteşekkil bir heyetle Şırnak, Hakkâri, Batman, Siirt, Bingöl ve Tunceli illerinde yerleşik 18 firma ziyaret edilecektir.

Söz konusu ziyaretler kapsamında Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdür Yardımcısı Hakkı KARABÖRKLÜ’nün başkanlığında 1 gruptan oluşan heyeti, Bingöl’de yerleşik 3 firmaya ziyaret gerçekleştirecek olup, akabinde Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasında bir istişare toplantısı düzenleyecektir. Toplantı 4 Mayıs 2018 tarihinde saat 17.30’da Oda toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.” Denildi.

Ekonomi Bakanlığı heyeti Bingöl’e geliyor
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017
Whatsapp ile İletişime Geç
Telegram ile İletişime Geç
Bip ile İletişime Geç