Haber & Duyurular

Nefes Kredisi Projesi tekrar hayata geçti

  • 06.04.2018
  • bintso

 Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçen yıl oda üyesi şirketlere verilen Nefes Kredisinin yeniden hayata geçtiğini duyurdu.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas ve Meclis Başkanı Sinan Baylas tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, “Nefes Kredisi bu yıl  yüzde 50 artırılarak 7.5 milyar lira olarak uygulanacaktır. 12 ay taksitle yapılan geri ödeme süresine de 6 aylık geri ödemesiz dönem eklenmiştir. Bu yıl 50 bin KOBİ’nin yararlanması beklenen Nefes Kredisi, 7.5 milyar liralık hacimle 6 ay geri ödemesiz olarak uygulanacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan proje kapsamında KOBİ’ler Ziraat Bankası, Denizbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası’ndan maksimum 200 bin TL Nefes Kredisi kullanabilecekler. Bu kredi için Kredi Garanti Fonu (KGF) %85 oranında kefalet sağlayacak. KOBİ’ler kredilerini 6 ay ödemesiz dönemle birlikte 18 ay vadeli, aylık eşit taksitlerle geri ödeyebilecekler.


Nefes Kredisi’nde faiz veya kar payı oranı ise aylık %0,99 olarak uygulanacaktır.

KOBİ’ler  kredi kullanabilmeleri için Odamızdan temin edecekleri Faaaliyet Belgesi ile Ziraat Bankası, Denizbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası’na başvuru yapabileceklerdir” denildi. 

Nefes Kredisi Projesi tekrar hayata geçti
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017
Whatsapp ile İletişime Geç
Telegram ile İletişime Geç
Bip ile İletişime Geç