Haber & Duyurular

BİNGÖL’DE E-BELGE DÖNEMİ BAŞLADI

  • 10.05.2017

İş adamlarına büyük kolaylık getiren e-belge sistemi Bingöl’de hayat geçti. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mahmut AYAS bugün düzenlenen basın toplantısında bu hizmetle ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, Üyelerine kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi'ni hizmete açmış bulunuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, uzun süredir TOBB’un üzerinde çalıştığı EBDS projesini üyelerinin artık kullanmaya başlayabileceklerini müjdeledi.

- EBDS son derece güvenli

Kısa adı EBDS olan bu sistemin üyeler açısından önemli olduğuna değinen Başkan Mahmut Ayas, "e-imza, elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Doğal olarak, e-imzanın güvenirliliği şifrelenmiş olmasından kaynaklanır. Bu sistem, şifrelenmiş verileri gönderen bilgisayar ile bu şifrelemeyi çözebilen alıcı bilgisayar arasında çalışır. Gönderenin şifreleme işlemi ile alıcının doğrulama işlemi verinin güvenli bir kaynaktan geldiğini gösterir " dedi. 

- 7x24 e-belge hizmeti verilecek
 
EBDS ile üyelerinin zamandan tasarruf edeceğini ifade eden Mahmut Ayas , "EBDS ile e-belge dönemine geçilmesi üyelerimiz için son derece güzel bir projedir. Elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kâğıt tasarrufu edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olanak sağlar. Bu güne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde; Üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı. Bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi. 7x24 e-belge projesinde; Oda Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Ortaklık Durum Belgesi, Yetki Belgesi ve Ticari İkametgâh Belgelerini Üyelerimize elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak verebileceğiz. Belgenin güvenliği için belgenin altındaki karekod yardımı ile belgenin doğruluğu tespit edilebilmekte. Ayrıca belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS üzerinden kredi kartı ile yapılabilmekte”.  

Devamında Sayın Ayas şunları söyledi: “TOBB tarafından yazılan hizmet odaklı bu proje, Odamızın üyelerinin hizmetine açılmıştır. Bu proje tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Üyelerimiz, Odamız internet (www.bintso.org.tr) sitesinden bu uygulamaya ait linkten https://ebelge.tobb.org.tr  giriş yapabilirler. Odamızın Adını, Firmasının vergi numarasını, firmasının oda sicil kayıt numarasını ve Firma yetkili kişisinin T.C. Kimlik Numarasını girerek işleme devam etmekte ve doğrulama işlemi yapabilmektedir. Doğrulanan bu bilgilerden sonra yetkili kişinin Odamız Üyelik sisteminde tanımlı olan cep telefon numarası ve yetkili kişinin e-mail adresini de girerek sisteme kaydı tamamlamaktadır".

-Aidatları online ödeme imkanı

EBDS sistemi içerisinde üyelerin Aidatlarına ilişkin ödemelerini Kredi Kartı ile yapabildikleri için üyelerin vakit kaybının önüne geçilmekte ve şehir dışında olup ta belge almak isteyenlere online ödeme yapabilme imkanı sunulmakta.

BİNGÖL’DE E-BELGE DÖNEMİ BAŞLADI
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017
Whatsapp ile İletişime Geç
Telegram ile İletişime Geç
Bip ile İletişime Geç