Haber & Duyurular

TOBB NEFES KREDİSİ BAŞLADI

  • 28.04.2020
  • bintso

Değerli  Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza iletilen yazıda; üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere TOBB 2020 Nefes Kredisinin 27 Nisan 2020 tarihi itibariyle başlatıldığı duyurulmuştur.

Odamız üyeleri Denizbank’ın Bingöl ilinde bulunan şubesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabileceklerdir.

27 Nisan 2020 tarihi itibariyle hayata geçen TOBB Nefes Kredisi, TOBB ve 365 Oda ve Borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.

Kredi koşullarıyla ilgili bilgilendirme aşağıda yer almaktadır.

·       Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen anapara ve faiz ödemesiz olacaktır.

·       Ödemeler 2021 yılında aylık eşit 12 taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır.

·       Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık % 7,5 olacaktır.

·       TOBB Nefes Kredisine Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacaktır. Kredinin % 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacaktır.

·       Krediye başvurabilmek için “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli Oda Faaliyet Belgesi alınması gerekmektedir. (https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/firma-index.jsp adresinden e-belge panelinden alabilirsiniz.)

·       2018 yılı cirosu 3 milyon TL’nin altında olan üyelerimiz bugünden itibaren Odamızdan alacakları üyelik bölgesi (Oda faaliyet belgesi) ile Denizbank şubesine başvurabileceklerdir. Denizbank tarafından dijital Oda kayıt (faaliyet belgesi) de kabul edilecektir.

·       Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi doğrultusunda maddi teminat istenebilecektir.

·       Odamız kredi değerlendirme sürecinde, talep eden firmalar üzerinde herhangi bir kredi onayına iştirak edemeyecek, referans vermeyecektir.

·       Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek % 0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf ve komisyon talep edemeyecektir.

Denizbank’a başvuru yapacak üyelerimiz için

 

İSTENİLEN TÜM ODA EVRAKLARI ÜCRETSİZ ONLİNE BELGE OLARAK ALINABİLİR.

 

Başvuru evrakları ;
-Oda Faaliyet Belgesi (TOBB NEFES KREDİSİ İÇİNDİR İBARELİ OLACAK) (
https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/firma-index.jsp bu linke tıklayarak e-belge panelinden oda belgelerinizi alabilirsiniz.)
-Vergi Levhası
-3 Tam Yıl Onaylı Kurumlar Vergi Beyannamesi ya da Hesap Özeti

(2019 tam yıl çıkmamış ise 2019 4. Dönem Beyanname ve Mizan)
-3 Tam Yıl Onaylı Muhtasar Beyanname Ortalama Çalışan sayısı

-Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş ve Son Gazete) (https://www.ticaretsicil.gov.tr/ adresinden üye olarak sicil gazetesini alabilirsiniz.)

 

Üyelerimiz için hayırlı olmasını diler, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla

TOBB NEFES KREDİSİ BAŞLADI
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017