Haber & Duyurular

2019 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması

  • 15.04.2020
  • bintso

 Çin’den başlayarak kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) salgını son günlerde günlük yaşamı ve ekonomik faaliyeti önemli ölçüde etkilemektedir. İstanbul Sanayi Odası olarak, bu kritik dönemecin tüm zorlukların’, toplumumuzun ortak çaba ve fedakarlıklarıyla, iyimserliğimizi koruyarak dayanışma içinde aşacağımıza olan inancımız tamdır. Zorlu bir mücadelenin içinde de hayat devam ediyor. Koronavirüs’e karşı mücadeleye yoğunlaşmanın yanı sıra süreklilik arz eden diğer faaliyetlerimizi de sürdürmenin gayreti içindeyiz. 

Bildiğiniz üzere. İstanbul Ticaret Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğindedir. 50 yılı aşkın süredir Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan araştırma, katılımcı kuruluşların yılı/içi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır. Hazırlıklarına başladığımız 2019 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 125 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satış yerlerinin Kurumlar Vergisi Beyannamesi (E-beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir. Üretimden satışları 125 milyon TL’yi aşan ve 2019 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılmak isteyen kuruluşların: 

www.iso500.org.tr adresinde yer alan “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini (E-beyanname);

4 Mayıs 2020 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017