Haber & Duyurular

BİNGÖL’Ü DİMDİK AYAKTA TUTACAĞIZ.

  • 19.03.2020
  • bintso

 Bingöl’ü Dimdik Ayakta Tutacağız.

Korona Virüsünün etkisinin ekonomide nasıl azaltacağımızı konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan toplantı sonrası destek paketi açıklandı. Bu açıklama sonrası biz de Bingöl olarak kendi önlemlerimizi hayata geçirmeye başladık. 

Korona virüsünün öncelikle can kaybına sebep olmaması için tüm işyerlerinde hijyen konusunda uyarılarda bulunduk ve uygulamalı olarak örnek oluşturduk. Kendi hizmet binamızda çalışanlarımızın can güvenliği için dezenfekte çalışmalarını tamamladık, maske, eldiven ve dezenfektan dağıtımını gerçekleştirdik. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın iş dünyası ile istişare toplantısına katılmadan önce TOBB başkanımız Sayın Rıfat Hisacıklıoğlu’na taleplerimizden oluşan bir rapor gönderdik. Bu raporun genel itibariyle üyelerimizin ekonomik bir çıkmaza girmemesi için taleplerimizi ilettik. 

Biz iş dünyasını temsil ederken bir taraftan da işçilerin işini kaybetmemesi için gerekli önlemlerin alınması için gayretler gösteriyoruz.

Bingöl İş hayatı her zaman olduğu gibi yine devletinin yanında yerini almaktadır. Virüs salgınının ne zaman sona ereceği konusu henüz kimse tarafından öngörülememektedir. Virüsün tamamen zararsız hale gelip dünyada her şeyin normale döneceği tarihe kadar bizler de her türlü fedakarlığı yapacağız.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak iş dünyasından ricam, lütfen iş yeriniz açık olsa da kapalı olsa da çalışanlarımızı mağdur etmeyelim. Bu zor günlerimizde hep beraber hareket ederek, birbirimize destek olalım.

Sizleri bu zor günlerde hiçbir şart altında yalnız bırakmayacağız ve hep beraber dimdik ayakta duracağız.

Mahmut AYAS

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

BİNGÖL’Ü DİMDİK AYAKTA TUTACAĞIZ.
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017