Haber & Duyurular

16
Başkan Ayas OSB’yi ziyaret etti
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut AYAS, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üyeleri ziyaret etti.   Oda Başkanı...

[Devamını oku...]

15
 BİNTSO üyelerine Ziraat’ten Değer Kredisi

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO), Ziraat Bankası ile işbirliği yaparak “Girişimciye Değer Kredisi” uygulaması devam ediyor.

[Devamını oku...]

15
YERLİ MALI BELGESİ DÜZENLEME

1 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 7033 sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile bilişim teknolojisi ve yazılım üreten işletmeler de sanayi işletmesi, sanayi işleri ve sanayici tanımı kapsamına alınmıştır.

[Devamını oku...]

09
ŞİRKETLERİN GECİKME CEZASI SİLİNİYOR
TASFİYE VE TERK HALİNDE BULUNUPTA AİDAT BORCU BULUNAN ŞİRKETLERİN BİR SEFERLİĞİNE CEZALARININ SİLİNMESİNE KARAR VERİLDİ.   Bingöl Ticaret ve Sa...

[Devamını oku...]

04
BAŞKAN AYAS, TRT KURDÎ'NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mahmut Ayas, TRT Kurdî'nin canlı yayın konuğu oldu.   TRT Kurdî'de canlı yayınlanan Rojeva Hereme programını...

[Devamını oku...]

03
BİNTSO KGK YENİ PROJELER İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya KOÇ başkanlığında, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Cemal Yılmaz katıldı.

[Devamını oku...]

28
BİNGÖL ULUSAL KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ KONGRESİ
TOBB, Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bingöl Üniversitesi ile Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenle...

[Devamını oku...]

21
14
ODA SEÇİMLERİ DUYURUSU

 2017-2021 dönemi Oda’mız Seçimleri 2017 Yılının EKİM-KASIM ayında yapılacak olup; 19.1.2005 tarih ve 25705 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik gereğince bu seçim döneminde Oda Yönetim Kurulu, Oda Meslek Komiteleri, Oda Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delegesi ve Disiplin Kurulu Üyelikleri seçimleri gerçekleşecektir.

[Devamını oku...]

13
SEÇİM YETKİ BELGESİ KARAR ÖRNEĞİ

 BİNTSO tarafından yapılan açıklamada, “Bingöl Ticaret ve Sanayi Odamızın 2017 yılı seçimlerinde iki ve daha fazla yetkilisi olan Şirketler ve Kooperatifler web sayfamızda bulunan seçim karar örneği yazısını karar organlarınca alınıp karar suretinin Ticaret Sicil Müdürlüğümüze ibraz edilmesi halinde Seçim Yetki Belgesi düzenlenecektir.

[Devamını oku...]

08
Valimiz Ali Mantı ile esnaflarımıza ziyaret
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanımız Mahmut Ayas ve Bingöl Valimiz Sayın Ali Mantı haftasonu ilimizde bulunan esnafları ziyaret ett...

[Devamını oku...]

04
Yılmaz'dan Kadın Girişimciliği Kongremize tam destek

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz odamız Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda I. Bingöl Kadın Girişimciliği Kongremize tam destek vereceklerini söyledi.

 

[Devamını oku...]

04
2016 PAZARA GİRİŞ ENGELLERİ RAPORU

 İhracatçılarımızın yurdışı pazarlarda karşılaştığı pazara giriş engellerinin belirlenmesi ve periyodik olarak rapılarınması amacıyla hazırlana 2016 yılı Pazara Giriş Engelleri Raporu'nun Bakanlık birimlerinin katkılarıyla nihai hale getirildiği bildirilmektedir.


[Devamını oku...]

07
Bölge Odaları, TOBB istişare toplantısında buluştu

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada “Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. Türkiye’nin yarınını, bugününden çok daha güzel yapma zamanı.” ifadesini kullandı.​

[Devamını oku...]

07
Bingöl Kalkınma Platformu Gerçekleştirildi
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sekreteryası yürütülen Bingöl Kalkınma Platformu Bingöl Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr....

[Devamını oku...]

07
PROJE KAPANIŞ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ‘Kayıtlı İstihdam İle Güvenli Geleceğe Projesi’nin kapanış toplantısına yoğun ilgi gösterildi. &#...

[Devamını oku...]

30
BİNTSO Heyeti TOBB 73. Genel Kurula Katıldı

BİNTSO Heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif ettiği TOBB’un 73. Genel Kurulu’na katıldı. 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada “Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. Türkiye’nin yarınını, bugününden çok daha güzel yapma zamanı.” ifadesini kullandı.​

 

[Devamını oku...]

10
BİNGÖL’DE E-BELGE DÖNEMİ BAŞLADI

İş adamlarına büyük kolaylık getiren e-belge sistemi Bingöl’de hayat geçti. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mahmut AYAS bugün düzenlenen basın toplantısında bu hizmetle ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, Üyelerine kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi'ni hizmete açmış bulunuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, uzun süredir TOBB’un üzerinde çalıştığı EBDS projesini üyelerinin artık kullanmaya başlayabileceklerini müjdeledi.

 

[Devamını oku...]

27
BİNGÖL TSO’DA İŞKUR HİZMET NOKTASI KURULDU

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) ile İŞKUR arasında hizmet noktası protokolü imzalandı.

Bingöl TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halis Erdoğan arasında “İŞKUR Hizmet Noktası” protokolü imzalandı.

[Devamını oku...]

19
Bingöl’de MEYBEM sınavları başlıyor

 Bingöl’de, TOBB- Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yapılan tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler için zorunlu olan mesleki yeterlilik belgesi sınavları, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 2-4 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek.

[Devamını oku...]

14
ÜYELERİMİZE OTO KİRALAMALARINDA %25 İNDİRİM

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) 2 Oto kiralama şirketi ile kampanyalı kurumsal oto kiralamalarında %25 indirim protokolü imzalandı.

Bingöl TSO Başkanı Ayas, “İmzaladığımız bu protokol kapsamında üyelerimiz artık daha düşük maliyetlere araç kiralayabilecektir. Odamıza kayıtlı üyelerimizin faaliyet belgelerini ibraz edecekleri taktirde bu protokol çerçevesinde kurumsal oto ve filo kiralamaların da özel indirim ve kampanyalarından yararlanacaklardır. Bu protokol tüm üyelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

[Devamını oku...]

10
BAŞKAN AYAS POLİS HAFTASINI KUTLADI

 Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut AYAS 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

[Devamını oku...]

22
“Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cazibe Merkezleri Programı'na ilişkin "Bu bir kampanya, öyle her zaman olabilecek bir şey değildir. Dolayısıyla bunu iyi değerlendirmemiz, iyi kullanmamız lazım." dedi.

[Devamını oku...]

26
CAZİBE MERKEZİ DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

 Cazibe 23 ilde özel sektöre yönelik olarak geliştirilen Cazibe Merkezleri Programının (CMP) uygulanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı 11/01/2017 Tarih ve 29945 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 24/01/2016 tarihinde Lansman Töreni düzenlenerek destek programına resmen start verildi.  Kalkınma Bankası  Genel Müdürlüğü 1. Başvuru Çağrı ilanını yayınlamıştır. Cazibe Merkezleri Programı (CMP)  ile ilgili yatırımcılar destek başvurularını   24/01/2017- 27/02/2017  tarihleri arasında  yapabileceklerdir.

[Devamını oku...]

23
Bingöl TSO’dan Şehitler için başsağlığı mesajı

 Fırat Kalkanı Operasyonunda şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayınladı.

[Devamını oku...]

18
Kayseri’deki terör saldırısını kınama

  Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO), Kayseri ilimizdeki bombalı terör saldırısını kınadı.

[Devamını oku...]

12
BİNGÖL TSO’DAN ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO), TOBB-Ziraat Bankası-Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğinde üyelerine nefes kredisi kullandıracak.

[Devamını oku...]

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017